Sprawdź, co o nas mówią w mediach!

Na co Polakom język rosyjski?            28.10.2009 Polskie Radio dla zagranicy 

W Warszawie działa około dziesięciu szkół języka rosyjskiego. O tym, kto do nich uczęszcza, jak zorganizowany jest proces nauczania i co Polakom sprawia największą trudność, rozmawiał dziennikarz Polskiego Radia dla zagranicy p. Jewgienij Klimakin z kierownikiem Szkoły Języka Rosyjskiego p. Mariną Bolewską.

Posłuchaj całej rozmowy (w języku rosyjskim; 2,02 Mb)

Dlaczego warto uczyć się języka rosyjskiego? - we wrześniu 2015 r. w Warszawskim Informatorze Edukacyjnym ukazał się artykuł Samowara zachęcający do nauki rosyjskiego. Jeszcze nie jesteś przekonany, że warto?

Przeczytaj cały artykuł pt. Dlaczego warto uczyć się języka rosyjskiego?

A oto, co piszą o nas nasi słuchacze (bardzo dziękujemy za wasze opinie!)

[...] Tym, co wyróżnia tę szkołę jest żywy kontakt z językiem rosyjskim, przyjazne materiały, miła atmosfera i elastyczność. Stosunek ceny do jakości – fantastyczny. Po pierwszym roku jestem w stanie w miarę swobodnie rozmawiać z Rosjanami (a zaczynałem od zera!). Ogromne podziękowania dla P. Inny Tokarskiej, naszej lektorki. Zamierzam kontynuować współpracę z placówką. Ze swojej strony polecam każdemu!

Wojciech Jarczyk

Samowar jest niezwykle przyjazną i profesjonalną szkołą. Panuje tu miła, rodzinna atmosfera. Lekcje są ciekawe. W ciągu 1, 5 roku nauki czuję, że jestem w stanie bez problemu porozumieć się w języku rosyjskim, jeśli chodzi o proste sprawy, jak np. kupno biletu, rozmowa z kolegą. Pani Inna jest cudowną nauczycielką i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś inny uczył mnie języka rosyjskiego. Dodatkową zaletą są małe grupy, przez co lekcje są bardziej wartościowe [...].

Tomek Suchodolski

Bardzo sobie cenię bardzo dobrą organizację, elastyczność i profesjonalizm Szkoły Samowar. Jestem też bardzo zadowolona z nauki rosyjskiego u Pani Inny Tokarskiej - fantastyczna lektorka, która wymaga, wspaniale motywuje, świetnie tłumaczy zawiłości gramatyczne i ma indywidualne podejście do ucznia. Potrafi też - przy okazji nauczania języka - przemycić wiele interesujących informacji na temat kultury rosyjskiej. Polecam serdecznie!

Wypowiedź anonimowa

Na pytanie z ankiety końcowej: „Co najbardziej podoba Ci się w naszej szkole?” słuchacze w ubiegłym roku szkolnym odpowiedzieli:

"Dużo dialogów prowadzonych w czasie zajęć, ciekawe podręczniki i materiały dydaktyczne. Filmy oglądane na zajęciach, zaangażowanie lektora w lekcje"

"Grupy są nieduże, panuje sympatyczna atmosfera, można tu łatwo dojechać"

"Poziom był wyskoki a nauka elastyczna i przyjazna"

"Ciepła, rodzinna atmosfera, wysoki poziom nauczania"

"Dzięki niej zdałam egzamin i skończyłam studia :)"

"Ludzie, tzn. lektorzy"

"Zajęcia są ciekawe i owocne"

"Małe grupy, przyjazna atmosfera, filmoteka"

Lista naszych klientów korporacyjnych

Nauczanie języka rosyjskiego dla pracowników jake oferuje Samowar, obejmuje zarówno kursy prowadzone w siedzibach firm, jak i szkolenia indywidualne lub uczestnictwo w kursach grupowych. Oto wybrane firmy z listy naszych klientów: